Wzorem lat ubiegłych w październiku Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło akcję "Szkoła pamięta". Odbywa się ona w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy nie tylko naszych bliskich, ale i tych, którzy zapisali się w historii, zarówno narodowej, jak i tej lokalnej i nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z historią lokalną.
W ramach akcji nasza szkoła realizowała różnorodne działania. Między innymi wychowawcy wraz z uczniami odwiedzili łomżyńskie cmentarze, uporządkowali bezimienne i opuszczone groby, zapalili znicze. Uczniowie należący do harcerstwa trzymali wartę honorową przy lokalnych miejscach pamięci i poznali związaną z nimi historię. Poza tym, na korytarzu szkolnym przygotowano dekorację ścienną z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, poświęconą Józefowi Piłsudskiemu - bardzo ważnej postaci w historii naszego kraju.
Ze względów bezpieczeństwa nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii z okazji Święta Niepodległości nagrali wraz z uczniami film, który zostanie pokazany w klasach na godzinach wychowawczych.
Uczniowie i nauczyciele starali się na różne sposoby upamiętnić naszych bohaterów, głębiej poznać historię lokalną oraz uczcić ważną rocznicę historyczną.
Szkoła pamięta 2021
„Cukierku, ty łobuzie-”czyli co tam miauczy w kocim świecie
W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy przeprowadzony przez bibliotekę szkolną w ramach działań „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, który w naszej szkole nadal jest realizowany . Wzięli w nim udział najmłodsi uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.
Na tydzień przed finałową częścią konkursu, młodzi czytelnicy, pod czujnym okiem nauczycieli ze świetlicy, czytali książkę ,,Cukierku, ty łobuzie,” wnikliwie śledząc przygody ciekawskiego kota.Celem konkursu było propagowanie aktywności czytelniczej uczniów, rozwijanie zainteresowań literaturą piękną, szerzenie kultury czytelniczej oraz zachęcanie uczniów do stałego kontaktu z książką. Test przygotowany w formie pytań, które dzieci samodzielnie losowały, szczegółowo sprawdził znajomość treści książki oraz wyłonił najlepszych czytelników.
A oto oni:
I miejsce Bajno Kornelia kl.IIIb
Zorczykowska Nina kl.IIIa
Gurzęda Julita kl.Ib
II miejsce Bagińska Maja kl.Ia
Budny Oliwier kl.IIb
Kownacki Filip kl.IIa
Wyróżnienia otrzymali:
Dudziński Marcin kl.IIa
Stankiewicz Marysia kl.IIa
Wesołowska Zosia kl.IIa
Puławska Helena kl.IIa
Dudzińska Marysia kl.IIa
Szlesińska Adrianna kl.IIa
Grygo Wiktoria kl.IIa
Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Gratulacje!!!
Nauczyciele biblioteki i świetlicy
3
Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa
W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną w kraju i województwie podlaskim, przypominamy o rekomendacji noszenia maseczek w miejscach wspólnych i dezynfekcji rąk. Pamiętajmy, że do szkoły nie powinny przychodzić osoby z objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Przypominamy również o tym, by nie dzielić się posiłkami czy przyborami szkolnymi.