• Boże Narodzenie opowiedziane przez dzieci

• ,,Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.” (Łk  2,6-7)

Dnia 21 grudnia na 4 godzinie lekcyjnej odbyły się w naszej szkole jasełka przygotowane przez uczniów klasy IVa.

Na początku Ksiądz Mateusz Gąsowski we wstępie powitał wszystkich i zaprosił do wysłuchania.

Tradycyjne kolędy wybrzmiały w czasie przedstawienia dzięki zaangażowaniu naszego szkolnego chóru pod dyrekcją niezastąpionej Pani Katarzyny Szmitko. Spektakl pt. ,,Boże Narodzenie opowiedziane przez dzieci” był niesamowitym przeżyciem szczególnie dla najmłodszych widzów, ale też nie jeden nauczyciel uronił łzę wzruszenia, kiedy śpiewaliśmy wyjątkowe  polskie kolędy i pastorałki. Przesłaniem spektaklu były narodziny Boga na ziemi, w tym zabieganym świecie, nie powinny liczyć się prezenty, dekoracje, ale miłość Boga i to czy ja przyjmuję Chrystusa do swojego serca. Czy dostrzegam Jezusa w drugim człowieku, który się rodzi dla mnie i dla ciebie. Dziękujemy wszystkim aktorom i twórcom przedstawienia w sposób szczególny pragnę serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Górskiej za pomoc, zaangażowanie, pracę i wsparcie w przygotowaniu, dziękuję Pani Katarzynie Szmitko za przygotowanie szkolnego  chóru i profesjonalną oprawę muzyczną całego przedstawienia, dziękujemy  Paniom Annie Kaczmarek i Magdalenie Bogusz za przygotowanie scenografii oraz Panu Piotrowi Zduńczykowi za przepiękną stajenkę.

Na koniec Pani Dyrektor Justyna Brzóska podziękowała wszystkim oraz złożyła  uczniom i nauczycielom świąteczne życzenia. Były to piękne chwile w których mogliśmy na nowo odkryć tajemnicę Bożego Narodzenia.

Niech Chrystus, który rodzi się z miłości do każdego z nas, by uczyć nas miłości i przebaczenia, zgody i pokoju, jedności i braterstwa będzie w Państwa domach obecny w te święta i w każdym dniu życia.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia

Ks. Mateusz Gąsowski