• "Warto czytać"- konkurs czytelniczy

•    Już po raz trzeci biblioteka szkolna zaprosiła dzieci ze świetlicy na konkurs czytelniczy  ,,Warto  czytać”. Zadaniem uczestników było przeczytanie wybranych przez komisję fragmentów książek. Cel konkursu to: popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, rozwijanie kultury czytelniczej uczniów, doskonalenie techniki czytania. Zadania konkursowe opracowano na podstawie książek ,,Cudaczek –Wyśmiewaczek”-J.Duszyńska,  ,,Martynka” G.Delahaye, ,,Czas na bajkę”-K.Kołodziej, ,,Bajki rymowanki”-M.Konopnicka.

W rywalizacji czytelniczej wzięli udział uczniowie kl.I-III. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Urszula Bobryk, Marzena Tyszka, Iwona Erynk-Cichowicz. Uczestnicy wykazali się doskonałą techniką czytania, świetnie zaprezentowali czytane przez siebie książki, z właściwą dykcją i intonacją przeczytali wybrane fragmenty.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w trzech kategoriach wiekowych:

I miejsce  -  Wiśniewska Lena  - kl.Ic,    I miejsce Strzelecka Laura  - kl.Ic

II miejsce  -  Bogusz Antek  kl. -  Kl.Ib

III miejsce  -  Kalinowska Karolina  - kl.Ia

I miejsce -  Stankiewicz Zosia - kl.IIb

II miejsce -  Jankowska Ola  - kl. IIa

III miejsce - Karwowska Oliwia -  kl.IIa

I miejsce - Modzelewska Pola - kl.IIIb

II  miejsce - Gutowski Maksymilian - kl.IIIa

Wyróżnienia otrzymali:  Malenko Herman - kl.IIc,  Gutowski Maciek - kl.Ic

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów czytelniczych!!!

Nauczyciele świetlicy i biblioteki