• Światowy Dzień Zdrowia w Siódemce

• 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Święto zostało ustanowione, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. W tym roku przewodnim hasłem święta było „Moje zdrowie, moje prawo”. W związku z tym 8 kwietnia odbyły się spotkania uczniów klas III – VIII z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łomży.

Uczniowie klas III – VI wysłuchali ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną dotyczącej znaczenia wody w naszym życiu. Mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego woda jest tak ważna dla naszego zdrowia, jak również dla społeczeństwa.

Uczniowie klas VII – VIII mieli możliwość wysłuchania prelekcji dotyczącej profilaktyki czerniaka „Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry”.  Zdobyliśmy  podstawową wiedzę na temat charakterystycznych cech czerniaka oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania na ten nowotwór. Poznaliśmy również „Złote zasady ochrony przed czerniakiem”, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli się uchronić przed tą chorobą. Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie skóry i jak rozpoznawać nowotwór.  Spotkanie połączone z prezentacją multimedialną umożliwiło też zrozumienie, jak ważna jest profilaktyka oraz konieczność dbania o zdrowie. Ponadto uświadomiło nam na czym polega odpowiedzialność zdrowotna i jakie są konsekwencje jej zaniechania w kontekście nowotworu skóry. Mając odpowiednią wiedzę na temat czerniaka, będziemy również mogli zachęcić swoich bliskich do podjęcia działań profilaktycznych.

pedagog szkolny Aneta Kalinowska

• Życzenia wielkanocne

• W tym pięknym czasie Wielkanocy

życzymy radości, nadziei i spokoju.

Niech te święta przyniosą do Waszych domów

mnóstwo uśmiechu, ciepła i miłości,

a budząca się wiosna da siłę i energię na każdy dzień

całej siódemkowej Rodzinie