• Świętowaliśmy po raz jedenasty!

• W Polsce ze świętami patriotycznymi kojarzone są głównie maj i listopad. Siódemka pokazała, że patriotami jesteśmy cały rok. 12 kwietnia w naszej szkole odbyła się XI edycja Wieczoru Patriotycznego poświęcona jednemu z Patronów 2024 roku, Romualdowi Trauguttowi, naczelnikowi Powstania Styczniowego, który 160 lat temu, w nocy z 10 na 11 kwietnia, został pojmany przez Rosjan i więziony aż do swojej śmierci. Uczniowie pod kierunkiem pani Urszuli Bobryk, pani Katarzyny Kwiatkowskiej i pana Piotra Zduńczyka przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tematyki wydarzeń styczniowych. Patriotyczną atmosferę zapewniły nam pięknie wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni „Boże coś Polskę” oraz „Hymn Sybiraków”. Uroczystość podsumowała pani dyrektor, która doceniając zaangażowanie uczniów i nauczycieli, podziękowała ze tę swoistą lekcję historii.

Kilka dni później uczniowie wystąpili gościnnie z tym samym programem w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży. Poniżej (link), co o tym wydarzeniu napisano na stronie Centrum Edukacji Nauczycieli.

• Dyżur wakacyjny 2024

• LIPIEC 2024

Szkoła Podstawowa nr 1 - Łomża, ul Reymonta 9

Szkoła Podstawowa nr 2 - Łomża, ul. Piękna 2

Szkoła Podstawowa nr  9 -  Łomża, ul. Księżnej Anny 18

SIERPIEŃ 2024

Szkoła Podstawowa nr  4 - Łomża, ul. Kierzkowa 7

Szkoła Podstawowa Nr 10 – Łomża, ul. Niemcewicza 17

Szkoła Podstawowa nr 7 - nie pełni dyżuru wakacyjnego w 2024 roku

Deklarację zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny oraz oświadczenie składa się do dnia 30.04.2024 r. w sekretariacie szkoły do której będzie uczęszczało. Druki deklaracji są dostępne na stronach szkół pełniących dyżur.

• DZIEŃ DOBRA

• Gdziekolwiek jest człowiek, tam jest okazja do życzliwości

Lucius Annaeus Seneca

DZIEŃ DOBRA - to radosne święto pomagania, wyjątkowy czas dla wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To czas, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że jest go więcej !

Dnia 11 kwietnia 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobra, który zjednoczył społeczność szkolną w różnorodnych działaniach. W ramach tego wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs poetycki dla klas I - VIII poświęcony czynieniu dobra, a jego  laureaci mieli okazję zaprezentować utwory w swojej interpretacji. Natomiast klasy O a i Ob zaangażowały się w przygotowanie ilustracji tematycznych pt. Mój dobry uczynek. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach zostały nagrodzone. Dodatkowo Dzień Dobra umiliły naszym uczniom wata cukrowa i popcorn, które cieszyły się dużą popularnością. Nasze obchody zwieńczył koncert muzyków z Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym Dniu Dobra był Festiwal Kwiatów, który miał miejsce 11 i 12 kwietnia. To akcja charytatywna, której celem była sprzedaż kwiatów, z której dochód był przeznaczony na  Hospicjum Domowe CARITAS przy parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Pokazała ona, że nie jesteśmy obojętni na osoby chore i potrzebujące. Nasza siódemkowa społeczność kolejny raz udowodniła, że działania charytatywne są głęboko wpisane w jej serce. Cudownie, że zawsze możemy na Was liczyć.

Składamy serdeczne wyrazy wdzięczność wszystkim osobom, które zaangażowały się w obchody DNIA DOBRA.

Małgorzata Górska – Opiekun SKC