• Szkolny Konkurs Plastyczny- EKO ZWIERZAK

• Nasza planeta Ziemia prosi nas, abyśmy nie zaśmiecali plaż, rzek, jezior, mórz  i oceanów. Niestety przyroda jest zatruwana i i niszczona. Mieszkańcy miast i wsi produkują olbrzymie ilości śmieci,na sklepowych półkach jest mnóstwo towarów, czyli często trudno się oprzeć przed przed ich zakupem. Nadmiar ilości opakowania po nich to śmieci, których wciąż przybywa. Musimy pamiętać o tym, żeby oddychać czystym powietrzem, należy używać wielorazowych siatek na zakupy zamiast napojów w kartonikach i plastikowych butelkach -gotować smaczny kompot z owoców.

Większość towarów, które kupujemy w sklepach jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, które możemy ponownie wykorzystać.Posegregowane przestaje być śmieciem staje się wartościowym  surowcem i można je ponownie wykorzystać i przetworzyć.

W związku z tym w  naszej szkole postanowiliśmy zorganizować Szkolny Konkurs Plastyczny- EKO ZWIERZAK. Nasi uczniowie wykonali oryginalne i pomysłowe postaci różnych zwierząt domowych lub leśnych wykorzystując odpady w postaci nakrętek, kartonów,  papieru, opakowań plastikowych lub naczyń jednorazowych. Cieszymy się bardzo i wierzymy, że wzrosła świadomość wszystkich małych i dużych nt. ochrony naszej planety.Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w  różnych konkursach.

• Wizerunkowy zawrót głowy z Siódemce

• Dnia 10 maja naszą szkołą zawładnęły szalone fryzury i skarpetki. Nasi uczniowie spisali się na medal i wykorzystali swoją kreatywność. Kolorowe ozdoby na głowie i finezyjne uczesania, a także nietypowe skarpetki (dobrane w różnych konfiguracjach) skutecznie przykuwały uwagę naszych szkolnych fotografów – Zosi Borawskiej i Leny Chojnowskiej z 8a oraz Aleksandry Rutkowskiej z 7b. Dowodem na to są załączone fotografie.

Dziękujemy za wspólną zabawę!