• Życzenia wielkanocne

• W tym pięknym czasie Wielkanocy

życzymy radości, nadziei i spokoju.

Niech te święta przyniosą do Waszych domów

mnóstwo uśmiechu, ciepła i miłości,

a budząca się wiosna da siłę i energię na każdy dzień

całej siódemkowej Rodzinie

składa

• Dzień Otwartych Drzwi - zaproszenie

• Wszystkich zainteresowanych (i tych dorosłych, i tych, którzy dopiero będą uczniami) zapraszamy do bezpośredniego spotkania

22 lutego (czwartek). Rozpoczęcie o 17.00 w hali sportowej.

• Matematyka po szkole fika

• Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią.

Jak się okazuje, nastawienie do tej dziedziny nauki można zmienić- co udowodniliśmy  włączając się w świętowanie Dni Matematyki w tym roku szkolnym  pod hasłem: Matematyka po szkole fika.

12 marca w sposób szczególny świętowaliśmy Międzynarodowy  Dzień Matematyki, natomiast  14 marca na całym świecie i oczywiście w naszej szkole  obchodzony był Dzień Liczby Pi. Z tej okazji rozpoczęliśmy  matematyczne popisy – święto matematyki w naszej szkole. Jak się okazało wykonanie pracy konkursowej było dobrym pomysłem, żeby na chwilę oderwać się od otaczającej nas smutnej i dopiero budzącej się do życia przyrody?

W dniach  12marca -14 marca 2024 podczas przerw międzylekcyjnych  królowały matematyczne quizy , zagadki, rebusy, nietypowe zadania   i zabawy matematyczne.

Uczniowie Siódemki udowodnili, że w szkole może rządzić matematyka-taka bez nudnych zadań, bez wzorów, bez wkuwania- za to pełna dobrej zabawy, kreatywnego myślenia, zdrowej rywalizacji i dodatkowo  ….smaczna.

Organizatorki Dnia Matematyki w Siódemce-p. Małgorzata Surowik , p. Edyta Borawska i p. Barbara Zaremba serdecznie dziękują wszystkim- Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i  uczniom  za udział we wspólnej zabawie oraz  niezawodnym  rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania tego święta .

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom matematycznej zabawy  !!!