• Dyżur wakacyjny 2024

Szkoła Podstawowa nr  4 - Łomża, ul. Kierzkowa 7

Szkoła Podstawowa Nr 10 – Łomża, ul. Niemcewicza 17

Szkoła Podstawowa nr 7 - nie pełni dyżuru wakacyjnego w 2024 roku

Deklarację zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny oraz oświadczenie składa się do dnia 30.04.2024 r. w sekretariacie szkoły do której będzie uczęszczało. Druki deklaracji są dostępne na stronach szkół pełniących dyżur.

• DZIEŃ DOBRA

• Gdziekolwiek jest człowiek, tam jest okazja do życzliwości

Lucius Annaeus Seneca

DZIEŃ DOBRA - to radosne święto pomagania, wyjątkowy czas dla wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To czas, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że jest go więcej !

Dnia 11 kwietnia 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobra, który zjednoczył społeczność szkolną w różnorodnych działaniach. W ramach tego wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs poetycki dla klas I - VIII poświęcony czynieniu dobra, a jego  laureaci mieli okazję zaprezentować utwory w swojej interpretacji. Natomiast klasy O a i Ob zaangażowały się w przygotowanie ilustracji tematycznych pt. Mój dobry uczynek. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach zostały nagrodzone. Dodatkowo Dzień Dobra umiliły naszym uczniom wata cukrowa i popcorn, które cieszyły się dużą popularnością. Nasze obchody zwieńczył koncert muzyków z Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym Dniu Dobra był Festiwal Kwiatów, który miał miejsce 11 i 12 kwietnia. To akcja charytatywna, której celem była sprzedaż kwiatów, z której dochód był przeznaczony na  Hospicjum Domowe CARITAS przy parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Pokazała ona, że nie jesteśmy obojętni na osoby chore i potrzebujące. Nasza siódemkowa społeczność kolejny raz udowodniła, że działania charytatywne są głęboko wpisane w jej serce. Cudownie, że zawsze możemy na Was liczyć.

Składamy serdeczne wyrazy wdzięczność wszystkim osobom, które zaangażowały się w obchody DNIA DOBRA.

Małgorzata Górska – Opiekun SKC

• Światowy Dzień Zdrowia w Siódemce

• 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Święto zostało ustanowione, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. W tym roku przewodnim hasłem święta było „Moje zdrowie, moje prawo”. W związku z tym 8 kwietnia odbyły się spotkania uczniów klas III – VIII z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łomży.

Uczniowie klas III – VI wysłuchali ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną dotyczącej znaczenia wody w naszym życiu. Mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego woda jest tak ważna dla naszego zdrowia, jak również dla społeczeństwa.

Uczniowie klas VII – VIII mieli możliwość wysłuchania prelekcji dotyczącej profilaktyki czerniaka „Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry”.  Zdobyliśmy  podstawową wiedzę na temat charakterystycznych cech czerniaka oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania na ten nowotwór. Poznaliśmy również „Złote zasady ochrony przed czerniakiem”, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli się uchronić przed tą chorobą. Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie skóry i jak rozpoznawać nowotwór.  Spotkanie połączone z prezentacją multimedialną umożliwiło też zrozumienie, jak ważna jest profilaktyka oraz konieczność dbania o zdrowie. Ponadto uświadomiło nam na czym polega odpowiedzialność zdrowotna i jakie są konsekwencje jej zaniechania w kontekście nowotworu skóry. Mając odpowiednią wiedzę na temat czerniaka, będziemy również mogli zachęcić swoich bliskich do podjęcia działań profilaktycznych.

pedagog szkolny Aneta Kalinowska